Our Team

SLT

Mr Aaron Hadley

Head of School

Ms Odile Clark

Deputy Headteacher

Ms Grace Kemp

EYFS and Assistant Headteacher

Mr Stefan Johnson

KS2 and Assistant Headteacher

Mr Qaisar Sohail

Finance and Business Manager

 

EYFS

Ms Jessica Tilly – Nursery (Tiger)

 

Ms Grace Kemp – RK (Kangaroo)

EYFS Lead

Ms Anastasia Apostolidou – RA (Alligator)

 

Ms Kristina Inglis – RI (Iguana)

 

Maxine Grant

 

Mandy Gillett

 

Susan Aigbokhan

 

Noreen Paryag

 

Marleen Langley

 

 

Year 1

Ms Somaira Nazir – 1N (Neptune)

TL Y1

Ms Lily Tran – 1T (Titan)

Maths Lead

Vacancy – 1R (Rockets)

 

Ms Jackie Davis

 

Ms Grace Bent

 

Ms Lorraine Martin

 

Ms Lorraine Martin

 

 

Year 2

Mr Jerome Hall - 2H (Harman)

TL Y2 + Maths

Ms Natika Marr - 2M (Morris)

English Lead

Ms Sandy Deligiorgi - 2S (Shakespeare)

 

Ms Julie Flanagan

 

Ms Carolina Benachi Diaz

 

Ms Yeimmy Granada

 

 

Year 3

Ms Kyra Linton - 3L (Lewis)

TL Y3 + English

Ms Runa Begum - 3B (Blackman)

 

Ms Aynur Korkmaz - 3K (Kipling)

ASC

Mr Samuel Newman - 3N (Numeroff)

 

Ms Mosun Hassan

 

Mr Tadese Tekletsadik

 

Ms Patricia Cray

 

Ms Joy Irhule

 

 

Year 4

Ms Kadeine Lawrence 4L – (Lichtenstein)

TL Y4 + Maths

Ms Abigail Durgan 4D – (Dali)

 

Ms Rhonda Qually 4Q- (Quinn)

 

Ms Ashling Burke 4B – (Banksy)

 

Ms Karen Synan

 

Mr Tom Walsh

 

Ms Grace Akingbaje

 

Ms Jacqueline McPherson

 

 

Year 5

Mr Ian Lynskey - 5L (Lisbon)

Year 5 Lead

Mr Paraic Ahern - 5V (Vienna)

 

Ms Nina Begum - 5B (Brussels)

 

Ms Claire Alexander - 5A (Athens)

 

Ms Bernice Baffour Asare

 

Ms Lorna Edwards

Learning Mentor

Ms Henrietta Ijiwole

 

Mr Josh Isaac

Learning Mentor

 

Year 6

Mr Stefan Johnson 6J – (Jubilee)

Y6 Lead

Mr Steffan Thompson 6T – (Tower Hill)

ASC

Ms Sarah Mannion 6M – (Monument)

 

Mr Alex Sculz 6S – (Southwark)

 

Ms Tamara Conde

 

Ms Jessica Fashakin

 

Ms Lisa Territ

 

Ms Emily Bennett

 

 

Additional Roles

Ms Mya Kirrage

Family Worker/Safeguarding and Inclusion Lead

Ms Segolene Mathurin

SENDCO

   

Mr Allan Martin

PE Coach

Mr Mati Teska

PE/Swimming Teacher

Mr Juan Rey Vivas

Music Teacher

Ms Natividad Dominguez

Music Teacher

   

Mr Ederson Tomasoni

Premises Manager

Mr Barry Edwards

Premises Team

Mr Leo Barcellos

Premises Team

   

Ms Alison Deans

Senior Administrative Officer

Ms Sandra Biltoo

Administrator

Ms Shawna Hope

Administrator

   

Ms Bernadette Cordice

Accounts